Nutitelefon reisikaamerana - Samsung Note 9

Olles linnaruumi fotograaf ja digidisainer hindan väga esteetikat ja kvaliteeti. See oli 2004, kui sain oma esimese kaameraga telefoni. Selle pildikvaliteet oli nii niru, et portreepildil oli inimene napilt äratuntav. Ma olin päris nördinud, mäletan. Viimasel ajal on aga nutitelefonide kaamerates tehtud uskumatut innovatsiooni ja on üha enam olukordi, kus see suudab pildi kätte saada olukordades, kus isegi peegelkaamera hätta jääks. Muidugi profi töökaameraks ta päris ei sobi, aga see pole ka sama asi.

Nüüd lõpuks on olemas isegi teleobjektiivid, tausta udustamine ja hämaras pildistamise võimekus. Asjad, mida arvasin jäävat alati suurte kaamerate mängumaaks. Ja see kaamera on ju nii pisike! Ühelt poolt rallib tehniline areng, teiselt tarkvara, kolmandalt kasutusmugavus. Lisaks on telefon alati taskus. Alati.

Kõigest sellest tulenevalt mina enam reisidele suurt kaamerat kaasa ei võta. Naudin seda mugavust, kiirust, automaatset algoritmilist töötlust või telefonis tuunimist ja muidugi jagamisvõimalusi. Mul on paari aasta taguseid suure kaamera reisipilte siiamaani osaliselt töötlemata kujul. Piinlik.

Käisime Reactive disaineritega Belgias loovusfestivalil Kikk, mis on äge, digi-, tehno-, kunstifestival. Need pildid on lihtsalt kohad, milledest oma reisil mööda sattusime kõndima. Namur, Brüssel, killuke ka Luksemburgi. Mustvalge töötluse lasin peale mobiilse Lightroomiga lennukis koduteel. Väga mõnus.

Kõik pildid on tehtud Samsung Note 9 nutitelefoniga.

Osta pilte / Telli drooniga pildistama

Dji droonide maaletooja